На повестке дня стоял вопрос о последних событиях в нашей стране, а также обсуждались решения Священного Синода УПЦ, проходившего в г.Киеве 24 февраля 2014 г.

24 февраля в Киево-Печерской Лавре состоялось расширенное заседание Священного синода Украинской православной церкви Московского патриархата. Управляющий делами Церкви митрополит Бориспольский и Броварской Антоний объявил, что состояние здоровья блаженнейшего митрополита Владимира делает невозможным выполнение им обязанностей предстоятеля церкви. В соответствии с нормами устава, тайным голосованием на должность местоблюстителя был избран митрополит Черновицкий и Буковинский Онуфрий", - рассказал владыка.

Луганской епархии.

Коментар Голови ВЗЦЗ УПЦ
архієпископа Луганського і Алчевського Митрофана щодо діалогу з УПЦ КП та УАПЦ

На засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви 24 лютого 2014 року була створена комісія по діалогу з представниками українських неканонічних угруповань – УПЦ КП та УАПЦ. Фактично йдеться про відновлення роботи робочої групи, яка існує з 2009 року. На сьогоднішній день, у відповідь така ж комісія була створена і зі сторони УПЦ КП.

Метою роботи комісій є пошук можливих моделей подолання церковного розколу в Україні, адже єдність Церкви заповідана нам Самим Господом Ісусом Христом, який напередодні Своїх хресних страждань молився у Гефсиманському саду: «Нехай всі будуть одне» (Ін. 17, 21).

Разом з тим, хотів би зазначити, що діалог ще не означає швидкого і безпосереднього об'єднання. Існує цілий пласт проблем і питань, процес подолання яких не обіцяє бути простим. Передбачаю, що нас чекає довга і кропітка робота. Важливо щоб цей процес був вільним і відбувався без тиску тих чи інших суспільно-політичних сил, інакше в нього не буде позитивних результатів.

Також слід відзначити, що діалог повинен базуватися на чіткому дотриманні канонів Православної Церкви, в яких зокрема прописані механізми повернення в лоно Матері-Церкви тих церковних угруповань, що перебувають за її межами. Всиляють надії недавні рішення УПЦ КП, яка створивши відповідну робочу групу зі своєї сторони, заявила про «відданість ... канонічному порядку та бажання саме на канонічній основі відновити єдність». Важливо, щоб в нас було спільне розуміння вимог священних канонів, і ще більш важливим є те, щоб результати роботи комісій та відповідні церковні рішення були сприйняті всією повнотою церковного народу.

Як зазначив Священний Синод нашої Церкви у своєму зверненні до єпископату, духовенства, чернецтва та мирян, «лікування рани розколу вимагає виважених та продуманих рішень, які не можуть прийматися поспіхом в часи суспільної напруги». Тому до тих пір, поки не спаде напруга в релігійному середовищі, викликана останніми суспільно-політичними подіями в країні, навряд чи ми зможемо спокійно працювати над пошуками над лікуванням рани церковного розділення.

Обов'язковою умовою для ведення діалогу є також недопущення спроб нападів та захоплень храмів і монастирів Української Православної Церкви. Всиляє надію той факт, що УПЦ КП офіційно відмежовуеться від радикальних дій окремих її ми стоїмо по початку Великого Посту. Я вбачаю в цьому певний добрий знак, бо лише на ос такінові по. мосту, хотів би закликати всіх вірних нашої Церкви, а також і тих наших братів, хто поки що перебуває за її межами, до посилених молит та створення такої ситуації коли діалог може стати неможливим. до покаяння, до прощення,нао саме це є тою доброю основою, на якій будується справжня єдність.